01. nalětny 2024 z. 9:30 (drugi jatšowny swěźeń) 9:30 Picnjo: Serbska jatšowna namša (faraŕka Katharina Huglarjowa) – RBB pśenosujo
01. April 2024 09:30 Uhr (Ostermontag) Peitz: Wendischer Ostergottesdienst (Pfarrerin Katharina Köhler)
05.–07. nalětny 2024 Hainewalde: Serbski ewangelski kóńc tyźenja, zorganizěrowany wót SET
05.–07. April 2024 Hainewalde: Sorbisches evangelisches Wochenende, organisiert vom Sorbischen Evangelischen Verein
07. nalětny 2023 (małe jatšy) z. 12:30 serbski rozgłos RBB: Bože słowo (Till Wojto)
07. April (Quasimodogeniti) 12:30 Uhr RBB: Wendische Andacht (Till Voigt)
11. nalětny 2024 z. 5 Slěpo: Pósejźenje Pśirady ewangelskeje cerkwje za serbske wósadne žywjenje
11. April 2024 17:00 Uhr Schleife: Sitzung des Beirats der evangelischen Kirche für sorbische und wendische Gemeindearbeit
14. nalětny 2024, w lěśe 1994 załoženje Spěchowańskego towaristwa za serbsku rěc w cerkwi z. t. w Dešnje
14. April 2024, im Jahr 1994 Gründung des Fördervereins für den Gebrauch der wendischen Sprache in der Kirche e. V. in Dissen
14. nalětny 2023 (druga njeźela pó jatšach) z. 12:30 serbski rozgłos RBB: Nabóžnina (Cyril Pjech)
14. April (Misericordias Domini) 12:30 Uhr RBB: Wendische Andacht (Cyrill Pech)
15. nalětny 2024 z. 4:30 Serbske wósadne zmakanišćo w Chmjelowje: Zmakanje KSN + pósejźenje pśedsedaŕstwa STSRC
15. April 2024 16:30 Uhr Wendischer Gemeindetreff: Zusammenkunft der AG Wendischer Gottesdienst + Vorstandssitzung des Fördervereins
18. nalětny 2024 z. 7:30 Gołkojce: Pśigótowańske zmakanje Serbskego ewangelskego cerkwinego dnja
18. April 2024 19:30 Uhr Kolkwitz: Vorbereitungstreffen für den Sorbischen Evangelischen Kirchentag
20. nalětny 2024 z. 2 Hodźij: Zmakanje biskupa Bilza wót Luthersko-ewangelskeje sakskeje krajneje cerkwje ze Serbskim wósadnym zwězkom. Wobźělijotej se superintendent Krystof Rummel, pśedsedaŕ SET Mato Krygaŕ a pśedsedaŕ STSRC dr. Hartmut. S. Leipner.
20. April 2024 14:00 Uhr Göda: Treffen von Bischoff Bilz von der sächsischen Landeskirche mit dem Sorbischen Gemeindeverbund. Es beteiligen sich Superintendent Christoph Rummel, der Vorsitzende des Sorbischen evangelischen Vereins Mato Krüger und der Vorsitzende des wendischen Kirchenvereins Dr. Hartmut S. Leipner
21. nalětny 2023 (tśéśa njeźela pó jatšach) z. 12:00 serbski rozgłos MDR: Nabóžnina (Jadwiga Malinkowa)
21. April (Jubilate) 12:00 Uhr MDR: Sorbische Andacht (Jadwiga Mahling)
21. nalětny 2023 (tśéśa njeźela pó jatšach) z. 12:30 serbski rozgłos RBB: Nabóžnina (Cyril Pjech)
21. April (Jubilate) 12:30 Uhr RBB: Wendische Andacht (Cyrill Pech)
25. nalětny 2024 z. 6 Serbski dom w Chóśebuzu: Wótwórjenje wustajeńce "30 lět Spěchowańske towaristwo za serbsku rěc w cerkwi z. t."
25. April 2024 18:00 Uhr Wendisches Haus Cottbus: Eröffnung der Ausstellung "30 Jahre Verein zur Förderung der wendischen Sprache in der Kirche e. V."
26. nalětny 2024 z. 9 Šula za dolnoserbsku rěc a kulturu w Chóśebuzu: Studijny źeń z pśednoskami wó Albinusu Mollerusu (Hartmut S. Leipner), wó Hadamu B. Šěrachu (Jan Malink) a wó Bogumiłu Šwjelu (Christina Kliemowa)
26. April 2024 09:00 Uhr Schule für niedersorbische Sprache und Kultur Cottbus: Studientag mit Vorträgen über Albin Moller (Hartmut S. Leipner), über Adam G. Schirach (Jan Mahling) und über Gotthold Schwela (Christine Kliem)
27. nalětny 2024 Budyšyn: Serbska prjatkaŕska konferenca
27. April 2024 Bautzen: Sorbische Predigerkonferenz
28. nalětny 2023 (stwórta njeźela pó jatšach) z. 12:30 serbski rozgłos RBB: Nabóžnina (Katharina Huglarjowa)
28. April (Cantate) 12:30 Uhr RBB: Wendische Andacht (Katharina Köhler)
05. rozhelony 2024 (pěta njeźela pó jatšach) z. 12:30 serbski rozgłos RBB: Nabóžnina (Manfred Hermaš)
05. Mai 2024 (Rogate) 12:30 Uhr RBB: Wendische Andacht (Manfred Hermasch)
09.–12. rozhelony 2024: Orgelowe drogowanje "Njebjaske zuki" organista Žeńskeceje cerkwje w Drježdźanach Matthias Grünert pó Łužyce.
09. rozhelony 2024: Orgelowe koncerty z. 11 kloštaŕska cerkwja w Nowej Cali, z. 12:30 ewangelska cerkwja w Nowej Cali, z. 3 Möbiskruge, z. 5 Luboraz, z. 6:30 Tšupc.
10. rozhelony 2024: Orgelowe koncerty z. 10:00 chóśebuska Serbska cerkwja, z. 12:30 wětošojska Serbska cerkwja, z. 02:30 wětošojska Nimska cerkwja, z. 4 Žylowje, z. 6 Borkowy.
11. rozhelony 2024 Orgelowe koncerty z. 11 Gólyšyn, z. 2 Wałtaŕejce, z. 3:30 Łukow, z. 5 Lubnjow, z. 6:30 Lubin.
12. rozhelony 2024: Orgelowe koncerty z. 10 Stara Darbnja, z. 12 Kóšyna, z. 2:30 Zły Komerow, z. 4:30 Kamjeńc, z. 6 Kloštaŕska cerkwja Pančicy-Kukow.
09.–12. Mai 2024: Orgelfahrt "Himmlische Töne" des Organisten der Dresdener Frauenkirche Matthias Grünert durch die Lausitz.
09. Mai 2024: Orgelkonzerte 11:00 Uhr Klosterkirche Neuzelle, 12:30 Uhr evangelische Kirche Neuzelle, 15:00 Uhr Möbiskruge, 17:00 Uhr Lieberose, 18:30 Uhr Straupitz.
10. Mai 2024: Orgelkonzerte 10:00 Klosterkirche Cottbus, 12:30 Wendische Kirche Vetschau, 14:30 Deutsche Kirche Vetschau, 16:00 Uhr Sielow, 18:00 Uhr Burg.
11. Mai 2024: Orgelkonzerte 11:00 Uhr Golßen, 14:00 Waltersdorf, 15:30 Uhr Luckau, 17:00 Lübbenau, 18:30 Lübben.
12. Mai 2024: Orgelkonzerte 10:00 Uhr Altdöbern, 12:00 Uhr Großkoschen, 14:30 Uhr Senftenberg, 16:30 Uhr Kamenz, 18:00 Klosterkirche Paschwitz-Kuckau.
Plakat, Flyer, Program
19. rozhelony 2024 (swětkownica) z. 7 Noc wótwórjonych cerkwjow w Chóśebuzu
19. Mai 2024 19:00 Uhr Nacht der offenen Kirchen in Cottbus
20. rozhelony 2024 (drugi swětkowny swěźeń) z. 2 Turjej: Serbska swětkowna namša (serbski lektor dr. Hartmut S. Leipner)
20. Mai 2024 (Pfingstmontag) 14:00 Uhr Tauer: Wendischer Pfingstgottesdienst (wendischer lektor Dr. Hartmut S. Leipner)